SPZOZ w Garwolinie, ul. Lubelska 50   sekretariat@spzozgarwolin.pl

Ordynator:

Samir Ismail

Dr n. med. i n.o. zdr. Samir Ismail

tel. 25 68 44 612

Zastępca Ordynatora:

Dr Monika Cieśla

Pielęgniarka Oddziałowa:

mgr Aneta Korycka

Aneta 6 kopia web

tel. 25 68 44 602

Zespół Oddziału Pediatrycznego:

zespol pediatria

Lekarze specjaliści:

 • Dr Agnieszka Makowska
 • Dr Miriam Sidorczuk

Lekarze rezydenci:

 • Dr Aleksandra Mikulska-Baran
 • Dr Dominika Szymczak
 • Dr Anna Maraszek-Ogonowska
 • Dr Agnieszka Trzaskowska
 • Dr Damian Rzętała
 • Dr Klaudia Szarek

Lekarze współpracujący:

 • Dr Urszula Paplińska
 • Dr Augustin Sebiguli-Marishekome
 • Dr Wojciech Sitarski
 • Dr Bartłomiej Powrózek
 • Dr Krzysztof Olaf Żochowski

Godziny pracy: całodobowo

Telefony:

            Pokój lekarski: 25 68 44 604

            Dyżurka pielęgniarek: 25 68 44 600

            Izba przyjęć: 25 68 44 606

Lokalizacja: wejście A, parter

Ilość sal, łóżek na oddziale: 10 sal dla matki z dzieckiem, wszystkie sale z węzłem sanitarnym, 1 izolatka z oddzielnym wejściem i węzłem sanitarnym; 21 łóżek

Aparatura: Kardiomonitory, pulsoksymetry, nebulizatory, inkubator. Wykonujemy: EKG, badanie Holtera, badania radiologiczne, tomografia komputerowa, USG, gastroskopia powyżej 6 roku życia, rezonans magnetyczny, szeroki wachlarz badań laboratoryjnych oraz mikrobiologicznych.

Świadczone konsultacje medyczne:

Hospitalizacja dzieci od okresu noworodkowego do ukończenia 18 roku życia, leczenie i diagnostyka wszystkich chorób okresu dziecięcego w zakresie podstawowym. Możliwość wykonania licznych konsultacji specjalistycznych.

Dekalog "Szpitala z sercem" opracowany razem z rodzicami, lekarzami i psychologami:

 1. Dzieci w miarę możliwości leczone są w domu - szpital to ostateczność.
 2. Nasz szpital jest przyjazny dzieciom i ich opiekunom.
 3. Dziecko jest traktowane z poszanowaniem jego godności i intymności.
 4. Na naszym oddziale opiekun (jedno z rodziców, babcia, ciocia) może być przy dziecku przez całą dobę.
 5. Przy przyjęciu dziecka na oddział rodzice dostają pisemny regulamin, pełną informację o zasadach pobytu dziecka i opiekuna w szpitalu.
 6. Zarówno opiekunowie, jak i dzieci w przystępny i zrozumiały sposób są informowani o stanie małego pacjenta i przebiegu leczenia.
 7. Szpital oferuje opiekunowi godne warunki do towarzyszenia dziecku na oddziale. Jedyna opłata którą możemy pobierać, to ewentualny koszt posiłków dla opiekuna: śniadanie 9 zł., obiad - 18 zł., kolacja 9 zł.
 8. Opiekunowie mogą być obecni przy zabiegach, jeżeli nie ma przeciwwskazań medycznych.
 9. Staramy się oszczędzić dziecku stresu, nie budząc wczesnym rankiem na pomiar temperatury, procedury inwazyjne odbywają się w premedykacji.
 10. W miarę możliwości minimalizujemy ból przy zabiegach medycznych.

Pobyt w szpitalu kojarzy się zazwyczaj dziecku ze stresem, bólem i zatroskaniem. Dlatego tu, jak w żadnym innym miejscu, potrzebne jest okazanie pacjentom serca. Poza profesjonalnym i skutecznym leczeniem, ważne jest, aby mieć dla chorych czas, umieć ich słuchać, rozmawiać z nimi, radzić i współczuć. Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że minimalizowanie przeżyć i stresów istotnie ułatwia proces leczenia naszych małych pacjentów i pozwala szybciej przywracać im zdrowie.

- W Oddziale Pediatrycznym dziecko ma możliwość przebywania z matką, ojcem lub wyznaczonym przez rodziców opiekunem przez całą dobę.

- Informacje o stanie zdrowia dziecka udzielane są wyłącznie rodzicom i opiekunom prawnym dziecka przez lekarzy prowadzących ew. dyżurnych. Nie udzielamy informacji na temat stanu dziecka drogą telefoniczną.

- Na terenie Oddziału znajduje się świetlica, wyposażona w gry, książki i zabawki. Korzystać z niej mogą dzieci, które mogą opuszczać swoją salę.

Informacja

Ze względu na sytuację epidemiologiczną - zachorowania na grypę, RSV oraz potencjalne zagrożenie wirusem SARS-Cov-2, w Oddziale Pediatrycznym obowiązuje ograniczenie odwiedzin. W przypadku dostarczania paczek dla pacjentów, proszę zadzwonić dzwonkiem i cierpliwie poczekać na personel, który odbierze paczkę.

W przypadku hospitalizacji dziecka - wraz z nim może przebywać tylko jeden opiekun prawny, bez objawów infekcji wirusowej.

Najnowsze aktualności

 • 01 listopad 2023

  Odszedł dr Wiesław Marszał

  W zadumie pierwszych dni listopada wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. W tym roku środowisko medyczne z…
 • 13 październik 2023

  Dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia

  MINISTERSTWO ZDROWIA DOFINANSUJE ZAKUP NOWEGO AMBULANSU SANITARNEGO DLA POTRZEB ZESPOŁÓW RATOWNICTWA MEDYCZNEGO SPZOZ W…

Informacja mammografia

Szanowna Pani,

Warto zadbać o swoje zdrowie i życie

Jeśli jesteś w wieku 50 do 69 lat

Zgłoś się na bezpłatne badania mammograficzne

do Pracowni Mammograficznej

Szpitala Powiatowego

w

Garwolinie ul. Lubelska 50

Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku

w godz. 800-1800

ZAPRASZAMY!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.
Poradnia Pulmonologiczna

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garwolinie informuje, że z dniem 19.10.2023r. wznawia działalność poradnia pulmonologiczna, mieszcząca się na parterze budynku Przychodni przy ul. Staszica 18.

Zapisy na przyjęcie przez lekarza pulmonologa będą prowadzone przez rejestrację przychodni począwszy od dnia 12.10.2023r. od wtorku do czwartku w godzinach 9-14  pod numerem telefonu 605 505 299.

Zachęcamy do zapisów!