SPZOZ w Garwolinie, ul. Lubelska 50   sekretariat@spzozgarwolin.pl

Wyposażenie szpitala

Program regionalny„Zakup wyposażenia do Szpitala Powiatowego w Garwolinie w celu  podniesienia jakości usług medycznych oraz zwiększenie możliwości diagnozowania i leczenia”

 

Potrzeba realizacji projektu wynikła zarówno ze zużycia technicznego i przestarzałych rozwiązań technologicznych istniejącego wyposażenia Szpitala oraz braku wyposażenia w nowo wybudowanych budynkach, jak również konieczność spełnienia przez placówkę wymagań, jakie nakładają przepisy prawne dotyczące zarówno pomieszczeń, jak i urządzeń.

Niniejszy projekt pozwala na wprowadzenie innowacji pod względem technologicznym, technicznym, a także organizacyjnym. Jest to bowiem kompleksowe wyposażenie wszystkich oddziałów szpitalnych, laboratorium, centralną sterylizatornię, zespół kompleksowej diagnostyki, blok operacyjny,  a także kuchnię, aptekę i rehabilitację w aparaturę medyczną, sprzęt specjalistyczny, jak też wyposażenie pomieszczeń w meble i sprzęt uzupełniający.

W ramach projektu zakupiono m.in.: tomograf komputerowy, aparaty RTG, USG, EKG, KTG, artroskop, respiratory, defibrylatory, endoskopy, stoły operacyjne i zabiegowe, lampy operacyjne i zabiegowe, analizatory do laboratorium, inkubatory, stanowiska do reanimacji noworodka, kolumny anestezjologiczne i chirurgiczne, narzędzia operacyjne, łóżka i szafki przyłóżkowe dla pacjentów, oprawy nadłóżkowe, sterylizatory oraz urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń. W całym Szpitalu posadowione zostały również meble medyczne oraz meble ze stali kwasoodpornej. Dodatkowo wyposażono kuchnię i aptekę szpitalną oraz rehabilitację i fizykoterapię.

Dane dotyczące projektu

Termin realizacji Wartość projektu Wkład EFRR Wkład własny
16.03.2009r. – 31.03.2013r. 23 686 252,92 19 994 554,22 3 691 698,70

 

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013.
Priorytet VII.   Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego


Działanie 7.1. Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia

Najnowsze aktualności

  • 29 marzec 2024

    Życzenia Wielkanocne 2024

    Radosnych świąt Wielkanocnych, Pełnych pokoju i przeżytych w zdrowiu, Wszystkim pacjentom i pracownikom, Życzy Dyrektor SP ZOZ w…
  • 01 listopad 2023

    Odszedł dr Wiesław Marszał

    W zadumie pierwszych dni listopada wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. W tym roku środowisko medyczne z…

Informacja mammografia

Szanowna Pani,

Warto zadbać o swoje zdrowie i życie

Jeśli jesteś w wieku 50 do 69 lat

Zgłoś się na bezpłatne badania mammograficzne

do Pracowni Mammograficznej

Szpitala Powiatowego

w

Garwolinie ul. Lubelska 50

Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku

w godz. 800-1800

ZAPRASZAMY!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.